Play Store Silindi Nasıl Geri Gelir?

Birçok kullanıcıya hitap eden ve oldukça işlevsel özellikleri bulunan Play Store telefon ve tabletlerde mutlaka bulunması gerekenlerdendir. Uygulama indirmenize yarayan bu indirme mağazası zaman zaman çeşitli nedenlere bağlı olarak silinebilme riski doğurabilir. Böyle durumlarda birtakım işlemler yaparak uygulamayı geri getirebilirsiniz.

Öncelikle cihazın ana uygulama kısmında genel bir arama yapın ve tüm uygulamaları gözden geçirin. Eğer bulamadıysanız Play Storenin devre dışı kalıp kalmadığından emin olun. Eğer devre dışı bırakılmış ise ayarlar kısmından yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Buna rağmen hala uygulamayı bulamadıysanız cihazda ki tarih ve saat ayarları ile geri getirme işlemini deneyebilirsiniz. Bunun için ayarlar kısmına girin. Buradan sistem bölümünde bulunan tarih ve saat kısmına geçiş yapın daha sonra saat ve tarihi manüel olarak yanlış şekilde ayarlama yapın. Daha sonra saat ana sayfasına geri gelin. Daha sonra saatleri ve tarihleri doğru şekilde ayarlayın ve Play Store uygulamasını yeniden cihaz içerisinde gözden geçirmeyi deneyin.

One thought on “Play Store Silindi Nasıl Geri Gelir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.